Rrëmbejnë qenin dhe kërkojnë 11 euro: Shpenzojnë 77 euro për ta ushqyer

schedule10:48 - 9 Qershor, 2020

schedule 10:48 - 9 Qershor, 2020

Disa persona vodhën një qen në Jorkshire me emrin Monica muajin e kaluar në mënyrë që të merrnin një shpërblim nga pronarja e saj.

Gruaja njoftoi policinë dhe postoi njoftime në lidhje me humbjen e qenit. Dy ditë më vonë ajo u kontaktua nga një prej rrëmbyesve i cili i dërgoi një email duke i kërkuar 25 euro.

Gruaja u përgjigj se, duke qenë e papunë për shkak të izolimit nga Covid-19, asaj i duhej kohë për të mbledhur paratë.

Megjithatë, dikush i raportoi gruas se ku ndodhej qeni, duke i lejuar asaj të identifikonte rrëmbyesit, ajo bëri një marrëveshje me rrëmbyesin për 11 euro.

Ajo arriti të merrte qenin me anë të marrëveshjes, por rrëmbyesve i kushtoi më shumë pasi ata shpenzuan rreth 77 euro ushqim për qenin, pra 7 herë shuma e fundit e kërkuar për shpërblim./abcnews.al