Ronela Hajati “djeg” skenën e Eurovisionit, hap festivalin europian me ritëm dhe energji

schedule21:18 - 10 Maj, 2022

schedule 21:18 - 10 Maj, 2022

Ka nisur nata e parë gjysmëfinale e Eurovision 2022 në Turin të Italisë. Hapja është bërë pikërisht nga përfaqësuesja shqiptare, Ronela Hajati. Ajo ka performuar këngën “Sekret” dhe mund të thuhet pa frikë që e “ka djegur” skenën.

E veshur e gjitha me rozë dhe e shoqëruar nga katër balerinë dhe koreografja e njohur, Klaudia Pepa, artistja ka bërë një performancë shumë të nxehtë, e cila është pritur shumë mirë nga publiku.

Madje ka marrë edhe shumë duartrokitje, ku nuk kanë munguar as flamujt shqiptarë që valviteshin në sallën e madhe të Eurovisionit.

Tashmë të gjithë janë kurioz, nëse Ronela dhe Shqipëria do të jenë pjesë e finales së madhe. Këtu keni edhe mënyrën se si do të mund të votoni për të dhe shtete nga të cilat mund të bëhet ky votim.l.k/abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RONELA (@ronelahajatiofficial)