Rita Ora bën gjestin e veçantë për fëmijët e prekur nga kriza e Covid-19

schedule09:14 - 5 Gusht, 2020

schedule 09:14 - 5 Gusht, 2020

Rita Ora do të mbajë një koncert në shtëpi për t’ju ardhur në ndihmë fëmijëve që janë prekur nga pandemia e koronavirusit. Si një ambasadore e UNICEF, artistja shqiptare do të mbajë një koncert të titulluar “Rita Ora at home for generation Covid”, për të mbledhur fonde për këtë kauzë të rëndësishme.

Koncerti do të transmetohet live në IGTV në profilin e saj në Instagram këtë enjte në orën 18:00, me qëllim mbledhjen e fondeve që do të shkojnë në ndihmë të fëmijëve që janë prekur nga kriza e Covid-19.

“Jam shumë e nderuar të njoftoj se ‘Rita Ora at home for generation Covid’ që vjen këtë të enjte në orën 18:00 me orën e Mbretërisë së Bashkuar në IGTV tim në mbështetje të @Unicef_uk, është apeli më i madh në histori.  Një gjeneratë e tërë fëmijësh janë në rrezik dhe shpresoj se kjo ecuri do të mbledhë fonde jetike për të ndihmuar në mbrojtjen e fëmijëve nga ndikimi i koronavirusit.

 

View this post on Instagram

 

I’m so honoured to announce ‘Rita Ora: At Home for Generation Covid’ coming this Thursday at 6pm UK time on my IGTV in support of @Unicef_uk’s largest appeal in history!!! A whole generation of children are in danger and I hope this performance will raise vital funds to help protect children from the impact of #Coronavirus. As a Unicef UK Ambassador, I have seen the incredible work Unicef delivers first hand, so I encourage everyone to dig deep and give whatever they can. Together we can help stop the spread of Coronavirus and limit the impact on children’s lives. Watch the performance this Thursday 6th August and donate at the link in my bio to support children and families impacted by Coronavirus.

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on

Si Ambasadore e Unicef ​​në Mbretërinë e Bashkuar, unë kam parë punën e jashtëzakonshme që UNICEF bën, prandaj i inkurajoj të gjithë të japin gjithçka që munden. Së bashku ne mund të ndihmojmë të ndalojmë përhapjen e koronavirusit dhe të kufizojmë e tij ndikimin në jetën e fëmijëve.”, shkruan ndër të tjera Rita Ora. /abcnews.al/