Risia e Champions League, UEFA formon juri profesioniste për çmimin

18:50 | 18/02/202018:500

Sonte rikthehet Champions League dhe dy duelet e parë të raundit të 1/8 janë Atletico Madrid-Liverpool dhe Borussia Dortmund. Dy ndeshje shumë të forta dhe spektakolare, teksa UEFA vjen me një risi për dy ndeshjet e sotme.

Qeveria europiane e futbollit ka vendosur të shpërblejë lojtarët më të mirë të ndeshjeve. Çmimi zyrtar “Lojtari më i mirë i ndeshjes” do të jepet nga një juri e vëzhguesve teknike. Pjesëmarrja në momentet e rëndësishme të ndeshjes, pjekuria taktike, kreativiteti, frymëzimi, gjestet teknike dhe ato të ‘fair-play’, janë pikat ku do të bazohen anëtarët e jurisë për të zgjedhur më të mirët.

UEFA ka publikuar listën e ish-futbollistëve të njohur që do të jenë pjesë e jurisë vlerësuese: Cosmin Contra, Aitor Karanka, Robbie Keane, Phil Neville, Gareth Southgate, Gines Melendez janë disa prej tyre. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono