Rinas, biznesmenit italian i sekuestrohen 350 mijë euro të padeklaruara

schedule18:24 - 16 Nëntor, 2017

schedule 18:24 - 16 Nëntor, 2017

Një biznesmeni italian i janë bllokuar në Rinas 350 mijë euro. Bëhet fjalë M.C, 51 vjeç i lindur në Tradate.
Biznesmeni 51 vjeçar që po udhëtonte drejt Italisë, ishte përzgjedhur për verifikim në vijën e dytë të kontrollit dhe iu gjetën e sekuestruan në dytë ku gjatë kontrollit iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi prej 350000 euro, shumë të cilën nuk e kishte deklaruar në zyrën doganore.
Policia e Rinasit ka sekuestruar vlerën monetare dhe po e procedon 51 vjeçarin në gjendje të lirë për veprën penale “Mosdeklarim në kufi i të hollave ose sendeve me vlerë”./abcnews.al