Rexha: Partizan pa identitet, Tirana mori hov. Kampionati? Më intriguesi

schedule23:32 - 5 Mars, 2020

schedule 23:32 - 5 Mars, 2020

Elvis Rexha tregon problemin e madh të “Demave” në “Pressing” në ABC News. Gazetari i njohur deklaron se skuadra e kuqe ka humbur identitetin, teksa e komenton në këtë mënyrë kampionatin që po zhvillohet në Superiore.

“Partizani ka humbur identitetin. Është një skuadër që ka qenë e qetë, edhe në kohën e Starovës. Futej për një 0-0, kishte mbrojtjen më të fortë, sot është në vend të shtatë për mbrojtjen. Sot nuk ka identitet.

Gjithmonë e kanë ndërtuar skuadrën nga mbrojtja. Tirana? Asnjë skuadër nuk tregoi diçka më shumë, Tiranë e tregoi dhe mori hov. Kampionati më i bukur? Më intriguesi, po”, deklaron Rexha. /abcnews.al