Reja: Grezda më kërkoi falje, Xhaka vendos vetë. Broja nuk është gati

22:55 | 09/12/201922:550

Edoardo Reja, i ftuar në emisionin “Pressing” në ABC Neës, ka folur për emra të përveçëm, duke ju rikthyer sërish temës Grezda e Xhaka. Gjithashtu ai ka komentuar edhe në lidhje me Mavrajn dhe portierët e rinj, Gentian Selmani dhe Elhan Kastrati. Në fund ka disa fjalë edhe për sulmuesin e Chelsea, Armando Broja.

GREZDA E XHAKA – “Rasti i Grezdës ishte zgjedhje personale. Kur më tha që donte të rrinte jashtë, i thashë që është i lirë. Ai pati disa pretendime dhe u largua. Më kërkoi falje, por ishte vonë. Ishte zgjedhje personale e tij. Xhakën e thirra herën e fundit dhe pati një dëmtim. Ai është në projektin tonë, nëse përgjigjet. Nëse jo, atëherë është problemi i tij. Grezda? Të shohim. Të shohim si do ecë me skuadrën e tij”.

ZGJEDHJET E BËRA – “Ne i shohim të gjithë lojtarët, pastaj duhen parë karakteristikat. Nëse janë tre për një rol, unë do marr dy. Nuk i marr dot të gjithë. Jam munduar t’u jap hapësirë të gjithëve, vetëm Mihaj nuk ka pasur minuta. Atij i duhet eksperiencë. Në pozicionet e tjetra i kam futur të gjithë. Stërvitjet me ndeshjet ndryshojnë. Përgjegjësia është e imja”.

MAVRAJ DHE PORTIERËT E RINJ – “Mavraj ka bërë një operim në krah. Pati një problem në shpatull dhe më kërkoi të qëndrojë pushim. Duhet parë nëse ai do të vazhdojë përsëri. Kemi lojtarë të rëndësishëm. Selmani? Duhet ta shohim edhe atë. Po luan, ashtu edhe Kastrati. Ka lojtarë që mund të futën në organikën tonë”.

ARMANDO BROJA – “Ai luan në skuadrën e dytë të Chelsea. Mendoj se nuk është gati të luajë në nivel europian. E kam ftuar ta shoh. Nga ana taktike dhe fizike është mirë. Është një lojtar që e merr topin, por nuk i sulmon mirë hapësirat”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono