Real Madrid po mendon transferimin e yllit të Barcelonës

schedule11:16 - 14 Janar, 2022

schedule 11:16 - 14 Janar, 2022

Sipas raportimeve në Katalonjë, Real Madridi shpreson të blejë mbrojtësin e Barcelonës, Ronaldo Araujo, kur kontrata e tij të skadojë në vitin 2023.

Real Madrid po planifikon një ofertë të guximshme për të nënshkruar me mbrojtësin e Barcelonës dhe Uruguait Ronald Araújo në një transferim të lirë, sipas radiostacionit katalanas ‘KNB’. Qendërmbrojtësit 22-vjeçar i skadon kontrata në vitin 2023 dhe bisedimet për një marrëveshje të re në Camp Nou kanë ngecur.

Interesi nga Bernabéu për shërbimet e tij nuk ka gjasa të mirëpritet nga Joan Laporta dhe stafi teknik i Camp Nou, të cilët e shohin Araújo si një nga shtyllat mbrojtëse mbi të cilën Xavi do të ndërtojë skuadrën e tij të re të Barçës me të rinj të tjerë, përfshirë Pedri, Gavi, Nico, Ansu Fati dhe Ferran Torres. /h.ll/abcnews.al