Reagojnë myslimanët në Nju Jork: Sulmet terroriste nuk na përfaqësojnë

schedule10:19 - 1 Nëntor, 2017

schedule 10:19 - 1 Nëntor, 2017

Liderët e komunitetit mysliman në Nju Jork reaguan pas sulmit terrorist në Manhatan duke thënë se dhuna dhe sulme të tilla nuk përfaqësojnë ata dhe atë që besojnë. Drejtuesit e komunitetit musliman theksuan se akti terrorist në Nju Jork është në kundërshtim me mësimet e Islamit. Organizata Islami i Vërtetë në Nju Jork u shpreh me anë të një deklarate për media si Islami nuk promovon këto veprime, dhe urojnë që amerikanët muslimanë të mos jenë pasojë e reagimeve negative pas ngjarjes së rëndë të së martës.