Rama vizitë në Firence, i shoqëruar nga Linda dhe kardinali Ernest Troshani

schedule10:39 - 6 Maj, 2021

schedule 10:39 - 6 Maj, 2021

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Firence të Italisë ku ka vizituar edhe muzeun  Uffizzi.

Kreun e qeverisë e shoqëron bashkëshortja Linda dhe kardinali shqiptar, Ernest Troshani. Siç shkruan Rama në një postim në Facebook, në Firence ndodhen me ftesë të kryebashkiakut  Dario Nardella.

POSTIMI

Firenze, Itali – Në muzeun e famshëm Uffizzi, së bashku me kardinalin shqiptar, Ernest Troshani, me ftesë të kryebashkiakut Dario Nardella ????

Posted by Edi Rama on Thursday, May 6, 2021