Rama-Basha, gota përgjysmë e negociatave

schedule16:50 - 30 Qershor, 2018

schedule 16:50 - 30 Qershor, 2018

Hapja e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë, nuk do diskutohet para vitit 2019 nga BE. Gota përgjysëm që ofroi Brukseli ka rikthyer tensionin politik në vend. Dinamikat e këtyre zhvillimeve, si dhe çfarë ndodhi pas kuintave, na i sjell Mimoza Koçiu me Politika në ABC News./abcnews.al