Qendra Sizmiologjike Europiane: Kurrë s’kemi parë një shkallë kaq të lartë të tërmeteve në këtë rajon

schedule22:44 - 27 Nëntor, 2019

schedule 22:44 - 27 Nëntor, 2019

Qendra Sizmiologjike Europiane e Mesdheut ka shkruar sot kurrë nuk kanë parë një shkallë kaq të lartë të tërmeteve të ndjerë në të njëjtin rajon

“Që prej fillimit të aplikacionit LastQuake në 2014, kurrë nuk kemi parë një shkallë kaq të lartë të tërmeteve që janë ndjerë në të njëjtin rajon.

Kjo është një kohë shumë e paqartë dhe e vështirë për njerëzit e prekur nga lëvizjet e tokës në Shqipëri. Jemi pranë jush. Qofshi të sigurt”, shkruhet në postim./abcnews.al