Qendër e re shëndetësore në Tufinë

schedule15:59 - 1 Prill, 2019

schedule 15:59 - 1 Prill, 2019

Mbi 4 mijë banorët e Tufinës, në periferi të Tiranës do të marrin shërbim shëndetësor me standard. Ambulanca e kësaj zone i është nënshtruar rikonstruksionit të plotë.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, pa nga afër investimin e kryer në kujdesin parësor, ndërkohë që tha se këtë vit do të rehabilitohen 100 qendra shëndetësore.

“Së shpejti pesë autoambulanca moderne do t’i shtohen shërbimit të urgjencës”, tha Manastirliu, falë bashkëpunimit të Agjencisë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim./abcnews.al