Pushon bora në Kukës, ndërhyrje për rrugët në zonat e thella

schedule10:32 - 11 Janar, 2019

schedule 10:32 - 11 Janar, 2019

Edhe në Kukës reshjet kanë pushuar dhe situata nuk është përkeqësuar krahasuar me ditën e djeshme. Sipas sipas gazetarit Bujar Muçmata ekipet e emergjencave janë në terren për të hapur rrugët drejt Shishtavecit, Topojanit etj.

Në Rrugën e Kombit fadromat dhe borëpastrueset janë në aktivitet të plotë, por herë pas here shfaqen probleme.  Policia është në gatishmëri dhe monitoron lëvizjen e mjeteve të cilat edhe bllokohen. Kritike është gjendja në fshatrat e thella, por nuk ka patur alarme për të sëmurë, apo ndonjë aksident. /abcnews.al