“Puna për Shqipërinë që Duam”, Ahmetaj shkon në Rrogozhinë

schedule14:18 - 6 Maj, 2018

schedule 14:18 - 6 Maj, 2018

Turin “Puna për Shqipërinë që Duam”, ministri i Financave dhe i Ekonomise, Arben  Ahmetaj, e ka zhvilluar në Rrogozhinë e Kavajë. Ahmetaj  premtoi  se  “Rruga Kashar-Rrogozhinë, është investim kyç për zhvillimin e zonës. Ndërkohë që si prioritet kryesor mbetet  punësimi, ai tha se 18 mijë vende të lira janë në sektorin e ekonomisë./abcnews.al