Pse është Roma qyteti i diskutimit?

schedule19:50 - 8 Shkurt, 2021

schedule 19:50 - 8 Shkurt, 2021

Harry Archer,

Kur bëhet fjalë për romancë, Parisi e merr trofeun. Me rrugët e tij me kalldrëm, dritat e ndritshme, urat e mbushura me bllokime dhe takimet me verën e kuqe, qyteti i dashurisë dhe dritës na lë të entuziazmuar me mundësinë e një romance të lashtë. Por Parisi është plot shtirje dhe përsosmëri.

Ndërsa Roma është pak më e ashpër dhe më pak e rafinuar. Roma është ‘motra e madhe’ e Parisit që ka parë ngritjen dhe rënien e perandorive. Është një vend që jo vetëm që është i gatshëm të pranojë dyshimet e të tjerëve, por duket inkurajues për ta. Nëse Parisi është qyteti i dashurisë, Roma është qyteti i çështjes.

Njerëzit vijnë në qytetin e përjetshëm jo vetëm për kulturën dhe njerëzit e tij, por për të jetuar jetën pa ndalime. Roma nuk po ju premton dashuri të vërtetë por më tepër epsh të vërtetë. Të shijosh tani dhe të merresh me pasojat më pas; të shijosh një ekspres dhe të mos shqetësohesh për frymën e kafesë; të veshësh një fustan të verdhë të verdhë të ndritshëm dhe të mos kujdesesh për atë që të sheh.

Edhe nëse nuk jeni drejtuar për në Romë, as të interesuar për marrëdhënie jashtëmartesore, qëllimi është që të zgjidhni silueta delikate të bëra prej pambuku të lehta ose mëndafshi që siguron një ndjenjë të lehtë. Pavarësisht nëse vendosni të vishni një minifund si Sëift apo një fustan midi si James, mënyra më e mirë për të krijuar këtë pamje është të përdorni një model lule ose një ngjyrë të theksuar për pjesën tjetër të veshjes tuaj. Kjo ju lejon të jeni më të guximshme me aksesorë ose kozmetikë, duke krijuar një pamje të hollë dhe seksi. l.k/abcnews.al