Pse çanta e Kim Kardashian është konsideruar një vepër arti

schedule08:51 - 18 Maj, 2022

schedule 08:51 - 18 Maj, 2022

Kanye dinte vërtet të bënte përshtypje me dhuratat Kim Kardashian që në ditët e para të takimit të tyre, pasi në vitin 2013 i bëri dhuratë këtë çantë përrallore.

Sipas The Hollyëood Reporter, West i dha Kardashian një çantë Hermes Birkin 40,000 dollarë, e cila ishte pikturuar posaçërisht me dorë nga artisti bashkëkohor amerikan George Condo. Puna e Condo është ekspozuar e përhershme në disa nga muzetë më ikonë të artit në botë, duke përfshirë Whitney dhe Guggenheim.

Po, e lexuat mirë. Pra, jo vetëm që vetë çanta vlente mijëra më shumë se sa shumë njerëz bëjnë në të njëjtën kohë, por Kim kishte një vlerë të shtuar për shkak të veprës së paçmuar të artit.

Vetë piktura “tregon një treshe nudosh epshore dhe një përbindësh të gjelbër të zemëruar”, kështu që po, duket aq interesante sa tingëllon.

Kim postoi në Instagram në atë kohë për të ndarë një foto të çantës së saj Birkin dhe veprave të saj artistike, duketitruar një seri hashtags, duke përfshirë #OneofOne dhe #ChristmasPresentFromYeezy./abcnews.al