Princi Harry ka një marrëdhënie të shkëlqyer me këta anëtarë të familjes mbretërore

schedule21:51 - 7 Gusht, 2023

schedule 21:51 - 7 Gusht, 2023

Që nga largimi nga detyrat e tij të mëparshme, marrëdhënia e Princit Harry me anëtarët e tjerë të familjes mbretërore është bërë e vështirë. Ka shumë tensione mes Dukës së Sussex dhe vëllait të tij, Princit William, për të mos përmendur një konflikt të pazgjidhur me babain e tyre, mbretin Charles III. Megjithatë, Harry ka aleatë në anën tjetër të oqeanit dhe dyshohet se flet me ta rregullisht.

Natyrisht, ne po flasim për kushërirat e tij, Princeshat Beatrice dhe Eugenie. Megjithë distancën e madhe hapësinore, Harry dhe kushërinjtë e tij janë “afër” me njëri-tjetrin. “Ata janë ende miqtë më të mirë dhe flasin rregullisht,” zbuloi një burim i brendshëm për PEOPLE. Megjithatë, dalja e dramës së kushëririt të tyre të dashur dhe familjes së tij në publik ishte “shumë stresues” për princeshat.

E gjithë kjo dramë mes tij dhe Meghan dhe përçarja me pjesën tjetër të familjes është shumë stresuese për ata të dy. Burimet kanë vënë në dukje se Beatrice dhe Eugene “e kuptojnë dhe jetojnë kohën mbretërore”. Edhe pse ka disa konflikte të brendshme, princeshat janë ende shumë pranë Harrit si gjithmonë.

Lidhja e treshes ishte gjithashtu e dukshme gjatë kurorëzimit të Mbretit Karli III, kur Harry u pa me Beatrice dhe burrin e saj, Edoardo Mapelli Mozzi, dhe Eugene dhe burrin e saj, Jack Bruskbank. Eugene dhe Harry gjithashtu fituan Super Bowl 2022, dhe ajo u shfaq në disa klipe të sinqerta në Harry & Meghan./abcnews.al