Presidenti Meta: Palët të reflektojnë urgjentisht

schedule12:40 - 15 Maj, 2019

schedule 12:40 - 15 Maj, 2019

Kriza politike ku ndodhet vendi, po sjell pasoja tepër të rënda edhe në ekonomi. Konstatimin presidenti i republikës Ilir Meta, e bëri në ditën e hapjes së sezonit turistik në Skrapar.

Nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale kryetari i shtetit kërkoi nga politika që të reflektojnë urgjentisht, përndryshe do të goditet rëndë turizmi dhe gjithë familjet shqiptare që mbështesin mirëqenien e tyre në këtë sektor kyç të ekonomisë tonë, është shprehur Presidenti Meta./abcnews.al