Presidenti i ri betohet të dielën në Kuvend, detajet e seancës speciale

schedule14:18 - 22 Korrik, 2022

schedule 14:18 - 22 Korrik, 2022

Të dielën Kuvendi i Shqipërisë do të mbajë një seancë speciale, gjatë së cilës do të betohet Presidenti i ri i Republikës, Bajram Begaj.

Seanca do të fillojë në orën 18:00 dhe ka në rend dite vetëm ceremoninë e betimit.

“Ngarkohen shërbimet e Kuvendit për publikimin e rendit të ditës së seancës plenare, njoftimin e anëtarëve të Kuvendit me anë të mjeteve të komunikimit elektronik si dhe përgatitjen e dokumentacionit parlamentar që do të shqyrtohet”, thuhet në urdhrin e Lindita Nikollës.

/abcnews.al