Presidencialet, Zaev dhe Ahmeti nisin negociatat për kandidatin

schedule22:20 - 18 Shkurt, 2019

schedule 22:20 - 18 Shkurt, 2019

Partnerët e koalicionit qeverisës në Maqedoninë e Veriut, Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti nisën të hënën negociatat për kandidatin konsensual në zgjedhjet presidenciale. Në përfundim të takimit Kryeministri Zaev ka deklaruar se palët do të dalin me një emër konkret në fund të javës./abcnews.al