Prag festash, situatë e qetë në pikat kufitare Kakavijë-Kapshticë

schedule11:16 - 30 Dhjetor, 2020

schedule 11:16 - 30 Dhjetor, 2020

1017  persona kanë hyrë në Pikën kufitare Kakavijë. Gazetari i ABC Orges Sako, raportoi se realizohen tamponë të shpejtë falas pranë drejtorisë Gjirokastër.

Në këto prag festash situata në Kapshticë paraqitet e qetë.

Ndërkohë qytetarët janë shprehur se kthehen jo vetëm për festa, por edhe për arsye të ndryshme familjare.

Gazetarja Ledjona Xheladinaj nga pika kufitare në Kapshticë tha se kanë hyrë kanë hyrë 565 shtetas dhe 195 mjete.

Ndërsa në Qafë-Thanë, kanë hyrë 1961 shtetas dhe kanë dalë 1695 shtetas. Por ky vit ndryshe nga vitet e tjera nuk shihet se ka fluks të lartë lëvizjesh.

/abcnews.al/