Portieri hero, Kroacia mposht me penallti Japoninë

schedule18:42 - 5 Dhjetor, 2022

schedule 18:42 - 5 Dhjetor, 2022

Kroacia është kualifikuar në çerekfinale, pas fitores me penallti ndaj Japonisë, ndërsa koha e rregullt dhe shtesa kishin përfunduar (1-1).

Ndërkohë, kroatët tani do të përballen në çerekfinale me fituesin e çiftit Brazil-Kore e Jugut e cila starton në 20:00.

Sa i përket penalltive, Japonezët gabuan 3 herë dhe realizuan vetëm 1 herë, ndërsa Kroacia u tregua e saktë 3 herë duke gabuar vetëm 1 herë. /G.D abcnews.al/