Policia turke arreston 61 persona, akuzohen për lidhje me ISIS

schedule10:56 - 30 Tetor, 2017

schedule 10:56 - 30 Tetor, 2017

Policia turke arrestoi 61 persona të dyshuar se kanë lidhje me ISIS. 22 të dyshuar u arrestuan në provincën e Erzurum, 39 të tjerë u arrestuan gjatë operacionit anti terrorizëm në provincën e Bursës. Mes të arrestuarve janë dhe 2 shtetas nga Azerbajxhani dhe 28 nga Siria. Të shtunën e kaluar policia turke kishte arrestuar katër persona që po planifikonin një sulm terrorist në Stamboll