Pochettino pas humbjes ndaj Monaco: E papranueshme, një turp në aspektin sportiv

schedule20:59 - 20 Mars, 2022

schedule 20:59 - 20 Mars, 2022

Mauricio Pochettino nuk kishte frikë të shprehte zhgënjimin e tij pas humbjes 3-0 të Paris Saint-Germain në Monaco të dielën në drekë.

Wissam Ben Yedder shënoi golin e parë dhe të tretë, me Kevin Volland që shënoi golin e dytë, në atë që ishte një shfaqje poshtëruese për liderët aktualë të Ligue 1.

“Është e papranueshme të fillosh një lojë të tillë. Pas kësaj, ishte një turp në aspektin sportiv,” tha më pas Pochettino.

“Tani është koha për të ecur përpara, për të kapërcyer zhgënjimin e Ligës së Kampionëve dhe për të menduar për të dhënë më të mirën tonë duke pasur një qëndrim konkurrues.

“Nuk dua të kërkoj justifikime.

“Pjesa e parë ishte e papranueshme. Nuk kishim shpirt luftarak. Mënyra se si luajtëm nuk është e pranueshme. Kjo nuk mund të ndodhë.

“Nuk mund të kemi një qëndrim të tillë. Është e papranueshme të fillojmë ndeshjen në këtë mënyrë. Respekti për klubin dhe tifozët tanë është thelbësor. E rëndësishme është të gjejmë zgjidhje.

“Sjellja duhet të jetë më shumë kolektive sesa individuale. Ne jemi larguar nga kjo. Duhet të mendojmë kolektivisht.”/ h.ll/abcnews.al