Pochettino nuk ia mbyll derën United

schedule22:13 - 21 Nëntor, 2021

schedule 22:13 - 21 Nëntor, 2021

Shkarkimi i  Solskjaer mund të krijojnë një efekt domino. United ka në tavolinë një sërë emrash për të zëvendësuar norvegjezin, mes të cilëve edhe Pochettino . Zëvendës Presidenti Ekzekutiv Ed Woodward vlerëson punën e mirë që argjentinasi bëri gjatë kohës së tij në Tottenham. Gjithashtu Sir Alex Ferguson , këshilltar i përjetshëm në Old Trafford. Dhe tashmë trajneri i PSG-së është joshur nga ideja e rikthimit në Premierligë.

Times Sport raporton se Pochettino-s i mungon Anglia. Në fakt një pjesë e familjes së tij qëndroi për të jetuar në Londër. Edhe pse tani ai përsërit se te PSG ia vlen vetëm të fitosh dhe se është përshtatur me rrethanat, e vërteta është se ai preferon projekte të gjata në të cilat mund të zhvillojë idenë e tij. Në White Hart Lane ai mundi ta bënte me sukses derisa e çoi Tottenhamin në finalen e Champions League në vitin 2019. Përveç kësaj, emri i tij ka qarkulluar disa herë në kutinë e Mançesterit.

Ndodh që Pochettino të ketë kontratë me PSG-në. Ky sezon dhe një tjetër opsional që do të varet, logjikisht, nga rezultatet. Gjithsesi nuk përjashtohet mundësia që klubi parizian të pranojë ta lërë të largohet në verë. Ai tashmë e bëri atë në vitin 2013 me Ancelottin kur Real Madrid shkoi për italianin. Al Khelaifi gjithashtu ka një plan B. Ndërsa pret të shohë udhëtimin e ekipit në Evropë, PSG ka Zidane në dhomë. Marseja është shumë e njohur. Ata e kanë hetuar me raste, megjithëse e vetmja pjesë që ka lëvizur deri më tani është ajo e Solskjaer . /abcnews.al