Po vjen cikloni me stuhi dhe rrufe, qytetet që do të godasë

schedule21:25 - 1 Nëntor, 2021

schedule 21:25 - 1 Nëntor, 2021

Jugu i Italisë ditët e fundit u përfshi nga një moti i keq duke shkaktuar dëme të jashtëzakonshme sidomos në Catania. Cikloni pritet që të godasë edhe vendet e tjera në Mesdhe.

Nata dhe kryesisht dita e martë, pra nesër do të ketë rrebeshe shiu në të gjithë territorin shqiptar. Nga e mërkura reshje do të ketë vetëm në zonat veriore dhe pjesërisht në zonat qendrore dhe pjesa tjetër e territorit do të mbetet me kthjellime.

Meteorologia Adiola Bani theksoi se gjatë së premtes do të përmirësohen dukshëm kushtet atmosferike, duke rikthyer kthjellimet./ Abcnews.al