“Po pres për nipërit e tyre”, Buffon flet pas përballjes me Daniel Maldinin

10:04 | 14/02/202010:040

Gianluiggi Buffon luajti titullar sfidën e mbrëmshme të Kupës së Italisë kundër Milanit dhe pas përfundimit të takimit, mori fanellën e Daniel Maldinit, djalit të Paolo Maldinit. Talenti 18 vjeçar u aktivizua nga stoli dhe Buffon shfrytëzoi mundësinë të koleksiononte fanellën e tij.

“Kam luajtur me Enrico Chiesan, dhe me Federicon. Me Lilliam Thuram dhe djalin e tij, Marcus, si dhe me George Weah dhe djalin e tij Timonthy. Me Paolon kemi qenë kundërshtarë prej vitesh dhe nuk mund ta humbja mundësinë për t’i marrë fanellën djalit të tij, Danielit.

Unë do të jem këtu dhe kur nipërit e tyre të luajnë”, tha Buffon duke qeshur. Padiskutim një legjendë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono