Plot 28 gola në pesë ndeshje, rezultate surprizë në Kategorinë e Dytë

schedule19:20 - 13 Qershor, 2020

schedule 19:20 - 13 Qershor, 2020

Janë mbyllur pesë sfidat e Kategorisë së Dytë që startuan sot në orën 17:00. Shumë gola u shënuan në këto takime, ku rezultati që mori më shumë vëmendje ishte fitorja e Partizanit B ndaj Klosit. “Demat e Kuq” fituan me rezultatin 8-1 në kryeqytet.

Një tjetër sfidë që pati shumë gola ishte ajo mes Gramshit dhe Spartakut. Kjo sfidë, u mbyll me shifrat 5-2 në favor të vendasve. Ada e Velipojës ia doli të triumfojë vetëm në sekondat e fundit me rezultatin 3-2 ndaj Internacional, me Frrokun që shënoi dy gola në katër minutat e fundit.

Vora e pati të thjeshtë ndaj Mirditës, duke e fituar sfidën me rezultatin 5-0, ndërsa Tirana B, u shokua në kryeqytet, duke u mposhtur 0-2 nga ekipi i Luzi 2008. Rezultatet e plota:/abcnews.al