Plot 200 copë, mjekët nxjerrin “xhevahirë” nga barku i pacientit

schedule12:12 - 26 Janar, 2021

schedule 12:12 - 26 Janar, 2021

Nëse jeni mjek, puna që keni me njerëzit është shumë e vështirë.  Shumë mjekë kanë konstatuar gjëra të çuditshme te pacientë të ndryshëm.

Mjekët që punonin në Spitalin Guanji në Hezhou, Kinë, nxorën 200 gurë, disa prej të cilëve kishin madhësinë e një veze, nga fshikëza e tëmthit dhe mëlçisë së një gruaje.

Chen, 45 vjeç, vuante prej 10 vitesh nga dhimbjet e barkut. Chen shkoi në spital  duke treguar shqetësimin që kishte dhe zbuloi se  kishte 200 gurë në mëlçi dhe fshikëzën e  tëmthit si rezultat i ekzaminimeve.

Megjithëse mjekët thanë se ajo kishte nevojë për operacion, Chen ishte jashtëzakonisht e  frikësuar për operacionin. Kur dhimbja po bëhej e padurueshme, Chen vendosi t’i nënshtrohet një operacioni dhe nga trupi i tij u nxorën gjithsej 200 gurë./abcnews.al