Pioli:Të gjithë do të duan të mposhtin Milanin, 5-6 ekipe janë për Scudetto

schedule21:24 - 4 Korrik, 2022

schedule 21:24 - 4 Korrik, 2022

Në një konferencë për shtyp, trajneri i Milanit, Stefano Pioli iu përgjigj disa pyetjeve të gazetarëve. Një nga këto pyetje ishte dhe rreth Scudettos për sezonin e ri, se cili do e fitojë.

“Janë 5-6 skuadra që mund të luftojnë për Scudetton. Kemi arritur të krijojmë pak magji dhe energji për të fituar Scudetton. Mezi pres që 15 korrikun. Do të jetë e rëndësishme të ruajmë shpirtin dhe dëshirën për të punuar dhe të rritemi më shumë, duke vënë gjithmonë ekipin si pikë referimi dhe jo individin.

Niveli është shumë i lartë dhe shumë konkurrues. E kam parë atë, por për të mos ditur se cilin kundërshtar. Vitin e ardhshëm të gjithë do të duan të mposhtin Milanin, ne duhet të përgatitemi më mirë se vitin e kaluar për çdo ndeshje”, është shprehur tekniku i kampionëve të Italisë./ h.ll/abcnews.al