Piku i vapës, nëna lë në makinë djalin (Foto)

schedule16:15 - 29 Qershor, 2019

schedule 16:15 - 29 Qershor, 2019

Një nënë në Oklahoma është vënë në pranga pasi kishte lënë djalin e saj 14-muajsh në makinë, ndërsa jashtë temperaturat ishin shumë të larta.

Nëna e vogëlushit kishte hyrë në lokal për të konsumuar pije, kur policia e ndaloi pasi kishte lënë makinën të parkuar në autostradë.

Zyrtarët panë që djali po lëvizte në pjesën e përparme të makinës dhe po qante. Ai ishte lënë në automjet për rreth 20 minuta.

24-vjeçarja Gretchen Markovics, nëna e djalit, akuzohet se i ka vënë në rrezik jetën fëmijës dhe po mbahet në burgun e Qarkut Tulsa.

Ajo i tha policisë se mendonte se në makinë nuk bënte nxehtë dhe ndaj kishte hyrë në lokal për të pirë./abcnews.al