Pijet që do t’ju ndihmojnë t’i thoni lamtumirë peshës së tepërt

schedule11:15 - 24 Tetor, 2020

schedule 11:15 - 24 Tetor, 2020

Mbajtja e një diete mund të jetë e vështirë, dhe mund të mos arrini rezultati e dëshiruar. Sidoqoftë, ekziston një rrugë e shkurtër dhe kërkon vetëm produkte themelore. Bright Side rendit disa pije që do t’ju shpëtojnë nga kilogramët e tepërt.

Lëng kumbulle

7 pije të lehta që do t'ju ndihmojnë t'i thoni lamtumirë peshës së tepërt

Pini një gotë nga ky lëng në mëngjes. Kumbullat heqin toksinat, duke përshpejtuar humbjen e peshës. Ato përmbajnë vitaminë A, kalium, magnez dhe hekur për të na mbajtur në formë. Mos pini më shumë se një gotë në ditë, megjithëse kumbullat janë një laksativ i fuqishëm.

Bëni një pije me kanellë dhe mjaltë

7 pije të lehta që do t'ju ndihmojnë t'i thoni lamtumirë peshës së tepërt

Kanella ul nivelet e sheqerit në gjak, ndihmon tretjen dhe përmirëson metabolizmin. Shkencëtarët thonë se zëvendësimi i sheqerit me mjaltë mund të parandalojë shtimin e peshës.

Bëni një pije me limon dhe xhenxhefil

7 pije të lehta që do t'ju ndihmojnë t'i thoni lamtumirë peshës së tepërt

Shumë dietologë e konsiderojnë xhenxhefilin si një produkt të shkëlqyer për humbjen e peshës sepse lehtëson ënjtjen, duke ndihmuar në largimin e lëngjeve të tepërta nga trupi. Limonët stimulojnë veshkat, mbështesin heqjen e toksinave dhe rregullojnë tretjen.

Lëng ananasi

7 pije të lehta që do t'ju ndihmojnë t'i thoni lamtumirë peshës së tepërt

Lëngu i ananasit është i pasur me vitaminë C dhe ndihmon për të hequr ujin e tepërt – shpesh ndodh që shumë lëng të jetë shkaku i shtimit të peshës, jo dhjamit.

Uji detoksifikues

7 pije të lehta që do t'ju ndihmojnë t'i thoni lamtumirë peshës së tepërt

Pini 8 gota në ditë për 4 ditë. Uji është një nga më efektivët për të humbur peshë. Ndihmon në ndarjen e shpejtë të yndyrave, heq qafe fryrjen dhe lehtëson ënjtjen. Sidoqoftë, si me çdo pije tjetër diete, duhet të shikoni se çfarë hani në mënyrë që kilet e humbura të mos zëvendësohen me të tjera. /abcnews.al