Pezullohet lundrimi në linjën Sarandë -Korfuz

10:08 | 27/02/202010:080

Saranda është zgjuar me erëra të forta mëngjesin e sotëm. Moti i keq ka bërë që të pezullohet lundrimi ne linjat Sarandë-Korfuzë.

Kapitaneria e Sarandës njofton se shkak i pezullimit të lundrimit ishte vetëm moti me erë, ndërsa Porti i Sarandës ka marrë të gjitha masat e duhura për të kryer kontrollet shëndetësore për personat që hyjnë në portë përmes Korfuzit.

Moti i keq ka shkaktuar vonesa edhe në nisjen e trageteve në portin e Durrësit drejt Italisë.

2 tragetet e linjës Durrës-Bari të cilat ishin parashikuar të niseshin mbrëmjen e djeshme, janë nisur drejt Italisë mëngjesin e sotëm dhe pritet të mbërrijnë në destinacion në mesditë.

Sipas meteoalb shiu i dendur i cili “pushtoi” gjithë vendin në orët e para të mëngjesit do të vijojë, ndonëse jo me të njëjtën dendësi deri në pasdite, për t’ia lënë vendin kthjellimeve./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono