Pesë lojtarët e preferuar të Van Dijk, nuk lejohej të zgjidhte shokët e skuadrës

schedule21:03 - 5 Prill, 2020

schedule 21:03 - 5 Prill, 2020

Mbrojtësi holandez i Liverpool, Virgil Van Dijk, ka krijuar një ekip me pesë futbollistët e tij të preferuar, por nuk i është lejuar të zgjedhë shokët e tij të skuadrës.

Holandezi i të kuqve ka zgjedhur portierin e Manchester Cityt, Edeson, ndërsa në mbrojtje ka zgjedhur rivalin Laporte, i cili po ashtu aktivizohet për “Qytetarët” e Guardiolës.

Në mesfushë, Van Dijk i ka besuar Kevin De Bruynes, ndërsa në sulm ka rreshtuar dyshen Heung Min-Son (Tottenham) dhe Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal). Një formacion i frikshëm./abcnew.al