Përplasi për vdekje këmbësorin në Berat dhe u arratis, arrestohet shoferi

schedule08:52 - 23 Tetor, 2021

schedule 08:52 - 23 Tetor, 2021

Policia e Beratit ka arrestuar një 33 vjeçar, pasi pak ditë më parë ka aksidentuar për vdekje një person. Sipas uniformave blu është prangosur Ardit Lila, 33 vjeç, banues në Durrës.

Ky i fundit në datë 19.10.2021, në vendin e quajtur “Çentër Shqiptare”, Kombinat, duke drejtuar mjetin tip “Opel”, goditi shtetasin A.A, i cili humbi jetën, dhe më pas u largua nga vendi ngjarjes. 48-vjeçari ishte duke kaluar rrugën në momentin kur është përplasur.

Njoftimi i policisë:

Aksidentoi një shtetas me pasojë vdekjen, identifikohet, kapet dhe ndalohet drejtuesi i mjetit.

Nga specialistët e Sektorit për Qarkullimin Rrugor u bë ndalimi i shtetasit A.L., 33 vjeç, banues në Durrës, pasi më datë 19.10.2021, në vendin e quajtur “Çentër Shqiptare”, Kombinat, duke drejtuar mjetin tip “Opel”, goditi shtetasin A.A, i cili humbi jetën, dhe më pas u largua nga vendi ngjarjes.

Marerialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt” dhe “Largim nga vendi i aksidentit”.