Aksident me vdekje në Berat, shoferi largohet nga vendngjarja

schedule09:24 - 20 Tetor, 2021

schedule 09:24 - 20 Tetor, 2021

Berat –Një këmbësor është përplasur për vdekje në Berat. Raportohet se në vendin e quajtur “Çentër Shqiptare”, Kombinat, A. A., 48 vjeç, banues në lagjen Çlirim, Berat, duke kaluar rrugën, është goditur nga një makinë dhe për pasojë ka humbur jetën.

Drejtuesi i makinës, ende i paidentifikuar, pas aksidentit, është larguar nga vendngjarja. Shërbimet e Policisë dhe grupi hetimor po punojnë për zbardhjen e rrethanave të aksidentit, identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të mjetit./abcnews.al/