Foto/Përplasen 3 mjete në aksin Prrenjas- Q. Thanë, 4 të plagosur

schedule14:16 - 1 Janar, 2018

schedule 14:16 - 1 Janar, 2018

Katër persona kanë mbetur të plagosur në një aksident rrugore në aksin Prrenjas-Qafë Thanë. Sipas njoftimit të policisë tre mjete janë përplasur me njëra- tjetrën pranë fshatit Rrajcë Fushë.

Për pasojë është plagosur drejtuesi i mjetit tip Benz dhe bashkëshortja e tij si dhe drejtuesi i mjetit me targa AA 035 SK së bashku me pasagjerin. Të katërt të dëmtuarit janë dërguar në spitalin e Librazhdit dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën./abcnews.al