Përplas makinën e vjedhur të policisë, 2 të vdekur e 7 të plagosur

schedule19:30 - 27 Gusht, 2019

schedule 19:30 - 27 Gusht, 2019

Dy persona të vdekur dhe shtatë fëmijë kanë mbetur të plagosur  pasi një makinë e vjedhur policie u përplas me disa automjete të tjera në SHBA.

Përplasja ndodhi pasi policia u lajmërua për një goditje me thikë në Dejton, Ohio, SHBA, me të dyshuarin i cili u fut në një makinë policie dhe u largua me makinë, raporton WTRF.

I dyshuari goditi një makinë tjetër policie dhe më pas garoi përreth qytetit Dejton, duke u përplasur me automjete të tjera. Raportohet se la dy të vdekur dhe të paktën 12 persona të plagosur.

Shtatë fëmijë dhe pesë të tjerë u dërguan në spital, ndërsa tre persona raportohet se kishin marrë plagë të rënda për jetën, sipas WHIO.

Përplasja fatale ndodhi pranë Bibliotekës së Dejtonit Metro.

Dëshmitari Tiffany Hamiel i tha Dayton Daily Neës: “Unë u tmerrova. Kishte pjesë të makinave që fluturonin në të gjithë rrugën”.

Gazeta pretendon se ka parë pamjet që tregojnë se makina e policisë është vjedhur nga një burrë që u përplas me një automjet tjetër dhe një pemë. /abcnews.al