Përmbyllet me sukses edicioni i katërt i Nyou Festival, grupe nga skenat elitare performuan në shesh

schedule16:03 - 31 Tetor, 2022

schedule 16:03 - 31 Tetor, 2022

Edicioni i katërt i “Nyou” Festival dhuroi atmosferë të  elektrizuese  në Tiranë. Grupe të muzikës jazz dhe asaj ballkanike këtë herë nga skena elitare, u prezantuan në sheshin “Skënderbej”.

Drejtori artistik Brikel Guga  thotë se këtë vit u përshtat muzika me ushqimin e mirë nga panairi “Green Fest”.

“Kemi përshtatur muzikën e mirë me ushqimin e mire”, thotë ai.

E veçanta dhe kryefjalë e këtij festivali mbeten padyshim të rinjtë.

“Jemi munduar të ofrojmë muzikën moderne tek të rinjtë”, shtoi Gega.

Spektatori kryeqyteats  shijoi për tre netë ritmet e muzikës shqiptare dhe asaj të huaj në sheshin “Skënderbej”. /abcnews.al