Përkeqësimi i motit, OSHEE: Ndërpritet energjia në disa qytete

schedule09:04 - 22 Mars, 2021

schedule 09:04 - 22 Mars, 2021

Përkeqësimi i kushteve të motit ka sjellë probleme në disa zona të vendit.

OSHEE njofton se linja 110 kV Bulqizë-Peshkopi, aset i OST-së, është stakuar.

Lexo edhe: Mbi 80% e Dibrës pa energji, dëbora bllokon rrugët dhe rrëzon shtyllat elektrike

Gjithashtu nënstacioni Kukës, Kalimash, Kalimash Tunel, Krume, Shupenze, Peshkopi si dhe subjekte HEC – të zonës, ka mbetur pa tension.

Ndërkohë zonat që kanë mbetur pa energjie elektrike janë Qytet Kukës me rrethinat, Qytet Krumë me rrethinat, Kalimash, Vojnik, , Shupenze, Qytet Peshkopi me rrethinat.

Njoftimi:

Avari në linjën 110kV te OST

Po ju bëjmë me dije se është stakuar në avari linja 110 kV Bulqize-Peshkopi  aset I OST.

Pa tension kanë ngelur:

N/St Kukës, Kalimash, Kalimash Tunel, Krumë, Shupenze, Peshkopi si dhe subjekte HEC – të zonës.

Zonat pa energji janë Qytet Kukës me rrethinat, Qytet Krumë me rrethinat, Kalimash , Vojnik, , Shupenze, Qytet Peshkopi me rrethinat.

/abcnews.al/