“Përdhunuesi i Harlow” dënohet me 13 vite burg: 42-vjeçari shqiptar sulmonte gratë në Britani

16:38 | 14/02/202016:380

Një 42-vjeçar, shqiptar i quajtur Andi Bushati është dënuar me 13 vite burg.

Mediat e huaja shkruajnë se shqiptari është dënuar në Britani pasi në vitin 2017 kishte sulmuar dy gra. Mësohet se 42-vjeçari kishte tentuar me forcë t’i detyronte për të kryer marrëdhënie seksuale me të. Bushati etiketohet si një ‘përdhunuesi i Harlow’.

Mësohet se ai u arrestua më 7 korrik të 2017 në Harlow, ndërsa sulmet kishin ndodhur gjatë një viti, në korrik 2016 dhe 2017.

42 vjeçari u shpall fajtor për katër akuza, për përdhunim, dy akuza sulmi fizik dhe një akuzë sulmi seksual, dhe do të deportohet në Shqipërinë pas përfundimit të dënimit të tij.


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono