Përçarje brenda opozitës, Valteri: Grupi parlamentar është në këmbë

schedule11:04 - 16 Tetor, 2019

schedule 11:04 - 16 Tetor, 2019

Prej disa ditësh gupi parlamentar demokrat ka dhënë shenjat e një përçarje. Në një reagim në rrjetet sociale, Korab Lita publikoi një shkresë të mbledhjes së firmave drejtuar Kuvendit, ku anëtarët kishin vendosur atë në krye të grupit parlamentar.

Pjesë e firmëtarëve ishte dhe zëvendëskryetari i grupit Halit Valteri, më vonë bëri të ditur se e ka tërhequr firmën e tij dhe nuk ka asnjë shkarkim apo zëvendësim të Rudina Hajdarit.

Sot, deputeti opozitar ka folur për ABC News, ku ka thënë se grupi parlamentar është në këmbë.

“6 deputetë të tjerë ju shtuan grupit tonë. Grupi jo vetëm është në këmbë, por është dyfishuar. Kemi edhe 4 të tjerë në proces. Por 6 kanë firmosur dhe janë protokolluar”, tha Valteri./abcnews.al