Për të gjithë përdoruesit besnikë, Snapchat sjell risinë e re

schedule09:16 - 5 Gusht, 2020

schedule 09:16 - 5 Gusht, 2020

Kompania  e rrjetit social “Snapchat” ka bërë një marrëveshje me disa partnerë të industrisë së muzikës, duke përfshirë Warner Music Group, Warner Chappell, Universal Music Publishing Group, anëtarët e botuesit NMPA dhe Merlin.

Kjo do të sjellë edhe një risi të re tek përdorusit e shumtë  të Snap-it, të cilët kur të marrin një muzikë do të jenë në gjendje të lëvizin për të parë albumin, titullin e këngës dhe emrin e artistit.

Përdoruesit gjithashtu mund të klikojnë një buton “Luaj këtë këngë”, e cila do të lidhet me rrugën e duhur shërbime transmetuese përfshirë Spotify, Apple Music ose SoundCloud.

Karakteristika muzikore e Snapchat do të testohet në Shtetet e Bashkuara, si dhe në Australi, Zelandën e Re dhe Kanada, në vjeshtë.

Kompania gjithashtu pretendon se arrin më shumë përdorues amerikanë sesa Twitter dhe TikTok të kombinuar, edhe pse ai numër mund të ndryshojë në mënyrë drastike nëse TikTok ndalohet në Shtetet e Bashkuara./abcnews.al