Për ta paraja është gjithçka në jetë, këto janë materialistët më të mëdhenj të Horoskopit

schedule14:20 - 29 Shtator, 2022

schedule 14:20 - 29 Shtator, 2022

Disa njerëzve u pëlqejnë shumë paratë dhe të shpenzojnë shumë. Frytet e punës së tyre janë më të rëndësishme për ta se për këdo tjetër dhe përpiqen t’i shumojnë sa më shumë. Ja cilat janë tre shenjat e zodiakut që shquhen si materialistët më të mëdhenj.

Demi

Demat i vlerësojnë jashtëzakonisht paratë. Ata punojnë aq shumë për t’i fituar ato dhe kur fitojnë mjaftueshëm, u pëlqen ta trajtojnë veten me luks. Edhe pse janë gjithmonë të gatshëm për të ndihmuar, Demit nuk u pëlqen t’u japin para të tjerëve. Gabimi i tyre më i madh është se ndonjëherë ata përpiqen të blejnë lumturinë e tyre, e cila është shumë afatshkurtër.

Luani

Njerëzit e lindur nën shenjën e Luanit ëndërrojnë pasuri që në fëmijëri. Ata gjithmonë blejnë dhe investojnë në më të mirën dhe u pëlqen të jetojnë në anën e lartë. Por kur vjen puna te fitimi i parave, nuk e kanë të vështirë të bëjnë disa punë për të pasur gjithçka që duan. Ata janë shumë ambiciozë dhe hedonistë të mëdhenj, gjë që u pëlqen ta theksojnë.

Bricjapi

Bricjapët vlerësojnë paratë dhe gjithçka që zotërojnë më shumë se çdo gjë. Ata janë shumë punëtorë dhe të gatshëm të bëjnë gjithçka për të arritur ëndrrat e tyre. Megjithatë, Bricjapët vuajnë nga i njëjti problem si Demi. Duke blerë rroba dhe të gjitha llojet e gjërave të vogla të panevojshme, ata përpiqen të maskojnë disa probleme dhe të bëjnë veten të lumtur në një mënyrë krejtësisht të gabuar. /abcnews.al