Peqin, një sipërfaqe me ullinj dhe shkurre përfshihet nga flakët

schedule09:28 - 21 Gusht, 2020

schedule 09:28 - 21 Gusht, 2020

Flakët e zjarrit kanë përfshirë një sipërfaqe me ullinj në Peqin.

Burime për Abc News bëjnë me dije se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të konsiderueshme me shkurre dhe ullinj në qytetin e Peqinit.

Terreni i vështirë në këtë zonë e bën të pamundur ndërhyrjen e shërbimit zjarrfikës./abcnews.al