PD: Projekti i aeroportit të Vlorës, aferë korruptive e Edi Ramës

21:51 | 16/09/201921:510

Sipas Partisë Demokratike, projektimi i aeroportit ndërkombëtar të Vlorës është një aferë korruptive e kryeministrit Rama.

Sekretari për burimet njerëzore Ervin Minarolli tha se pas tërheqjes së disa firmave turke nga ndërtimi i aeroportit të Vlorës, kryeministri nuk heq dorë nga shkelja e ligjit dhe mungesa e transparencës, që çojnë në një konkluzion të vetëm, korrupsionin, vjedhjen e parave të shqiptarëve.

“Askush nuk e di sesi u përzgjodh firma projektuese. Për të nuk është hapur asnjë garë. Nuk ekziston në letrat e shtetit shqiptar asnjë procedurë e rregullt ligjore. Askush nuk e di sa ka kushtuar projekti dhe si do të paguhet ai”, tha Minarolli.

Sipas PD-së, me aeroportin e Vlorës dhe arkitektin e dënuar Casamonti, Edi Rama po ndjek një skemë të ngjashme më atë të projektit të Teatrit Kombëtar, për të cilin bëri një ligj special./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono