Pas gjyqit të bujshëm, Amber Heard kërkon ngushëllim te shtëpia përrallore në shkretëtirë

schedule15:17 - 10 Gusht, 2022

schedule 15:17 - 10 Gusht, 2022

Amber Heard tani duket se do të kërkojë ngushëllim në një shtëpi 1 milion dollarëshe në Kaliforni pas gjyqit. 36 vjeçarja e bleu këtë oaz të shkretëtirës me tre dhoma gjumi, me tre banjo në vitin 2019 për vetëm 570,000 dollarë në atë kohë nën një besim privat në emrin e kontabilistit të saj.

Por duket se ajo në fakt nuk u zhvendos në shtëpinë, e cila u ndërtua në vitin 2015, deri në fillim të këtij viti. Shtëpia shtrihet mbi 2,400 metra katrorë dhe prona ndodhet në gati gjashtë hektarë tokë të shkretë.

Temperaturat e verës janë mesatarisht 95 gradë në shkretëtirën Mojave të Kalifornisë, por shtëpia është e pajisur me dritare alumini të cilësisë së ulët për ta mbajtur vendin të freskët.

Burimi shtoi:” Brenda, një zonë kryesore e jetesës ofron dysheme betoni, drita LED të zhytura dhe tavane të larta. Ekziston edhe një fireplace dhe një bar elegant me një bodrum. Kuzhina e ushqimit ofron banakë graniti, kabinete të hijshme dhe pajisje moderne Wolf dhe Miele.

Një person i brendshëm zbuloi për Mirror se Amber pëlqen të kalojë kohë në shkretëtirë. “Është i vetmi vend që mund të shpëtojë nga gjithçka. Ajo është vërtet e lidhur me komunitetin artistik atje dhe ndihet sikur po kalon një arratisje të vërtetë”./abcnews.al

/abcnews.al