Pas dorëheqjes, Haradinaj i beson drejtimin e partisë vallait? Përgjigjet nënkryetari i AAK-së

10:29 | 14/01/202010:290

Nënkryetari i AAK-së dhe deputeti i Parlamentit të Kosovës, Daut Haradinaj ka reaguar pas aludimeve se do të kandidojë për kryetar partie, pasi vëllai i tij Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryetarit të AAK-së.

Daut Haradinaj ka hedhur poshtë mundësinë për të garuar si kryetar i AAK-së. “Jam komod me detyrat që kam pas deri tash dhe mandatin që kam marrë nga qytetarët. E vetmja përgjegjësi që do ta kem në AAK do të jetë ai e kryetarit të degës në Deçan, nëse do të më besohet”, ka thënë Haradinaj.

“Nuk do të jem anëtarë i kryesisë, nuk do të garoj për Këshillin e Përgjithshëm, por vetëm për degën. Do të përkrah strukturat e reja dhe ky është qëllimi pse kemi zgjedhje të brendshme”, ka shtuar më tej nënkryetari i AAK-së.

Pak muaj pasi dha dorëheqjen si kryeministëri i vendit, Ramush Haradinaj dorëzoi edhe drejtimin e AAK-së./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono