Partizani e Kukësi vuajnë ndryshimet në ekip e stol

schedule14:09 - 20 Shtator, 2017

schedule 14:09 - 20 Shtator, 2017

Superliga shqiptare vuan nga ndryshimet e shumta edhe në klubet e saj kryesore. Kështu mendon trajneri I njohur, Agim Canaj, i cili veçon Partizanin si rastin tipik të sezoneve të fundit

Edhe pse shpesh i paparashikueshëm, futbolli ka ligjet e tij.
Të papriturat e Partizanit apo Skënderbeut dhe fakti që Kukësi nuk bind, nuk janë edhe aq surpriza, sipas njërit prej trajnerëve më të njohur shqiptarë, Agim Canajt.
Ish-tekniku I Dinamos, Vllaznisë apo Kukësit, aktualisht në pozicionin e një vëzhguesi të jashtëm, bën këtë analizë.
Canaj veçon një klub mbi të gjithë, për problemet që ka.
Deri edhe Skënderbeu që duket I plotfuqishëm nuk ia doli dot të fitonte në Kamzë.
Sa të vështirë do ta kenë korçarët?
Një nga temat më të diskutuara në Superligë ka qenë ajo e disiplinës.
Mos vallë vetëm trajnerët e huaj mund të veprojnë me dorën e hekurt?
Canaj beson se përveç skuadrave kryesore, mund të veçohen të tjera si Teuta apo Flamurtari, që mund të jenë në pretendime, ndërsa gjykon se edhe Lushnja do ta marrë veten pasi të kalojë emocionet e para, pas shumë vitesh larg Superligës.